browsergames.pl Top 5: Gry na smartfony i tablety

10.05.2014 o godzinie 12:00 w CiekawostkiTop 5Special

Jeżeli dłużą wam się niekończące podróże w komunikacji miejskiej, albo chcecie się na chwilę rozerwać podczas przerwy w szkole, to dobra gra na smartfon lub tablet będzie najlepszym lekarstwem na wasze problemy.

Coraz częściej korzystamy z naszych telefonów do rozrywki niż do zwykłych rozmów. Urządzenia mobilne wyposażane w lepsze procesory pozwalają na uruchomienie nawet najbardziej zaawansowanych gier. Czasy, kiedy ekscytowaliśmy się wężem złożonym w kilku pikseli, dawno już minęły. Współczesne gry mobilne swoją grafiką i złożonością potrafią nieraz dorównać grom na komputery stacjonarne. A jeżeli są to jeszcze aplikacje dostępne za darmo, to na co więcej czekać?

Poniżej przedstawiamy wam 5 godnych polecenia, a co najważniejsze darmowych gier na urządzenia mobilne. Przygotowaliśmy przedstawicieli różnych gatunków, tak aby każdy z was mógł wybrać coś ciekawego dla siebie.

Royal Revolt 2

Rozpoczynamy od gry Royal Revolt 2. Waszym zadaniem będzie obrona własnego zamku, poprzez zabezpieczenie prowadzącej do niego drogi. Aby osiągnąć ten cel, będziecie musieli zamienić ją w śmiertelny labirynt, który powstrzyma wojska przeciwnika. Z początku będziecie mieli do dyspozycji proste wieże i zasieki, ale wraz z rozwojem waszego królestwa zyskacie dostęp do bardziej skutecznych zabawek. Wasi przeciwnicy będą mieli do pokonania usiane kolcami zasieki, a nawet kamienne wieżę ciskające w nich kulami ognia.

Drugim aspektem gry będą wyprawy do zamków waszych sąsiadów, gdzie będziecie musieli zmierzyć się z niespodziankami jakie dla was przygotowali. Royal Revolt 2 wydaje się ciekawym rozwinięciem gier typu tower defense, gdyż będziecie mieli szansę sprawdzić się w obu rolach – atakującego i obrońcy. Urozmaiceniem jest także aspekt rozbudowy własnego zamku i możliwość współzawodnictwa z innymi graczami. Tak więc zbierzcie wojska, zabezpieczcie swój zamek i sami ruszajcie na wyprawę.

Cut the Rope 2

Cut the Rope 2 to druga odsłona świetnej gry logicznej, w której trzeba pomóc małemu stworkowi Om Nom zjeść jego ulubione smakołyki. Każda plansza zawiera łamigłówkę do rozwiązania, polegającą na doprowadzeniu przysmaku w okolice paszczy waszego bohatera. 
Cut the Rope 2 wprowadza wiele ciekawych zmian urozmaicających rozgrywkę. Najważniejszą z nich jest możliwość przemieszczania głównego bohatera. Poprzednio stał on w jednym miejscu oczekując, aż cukierek sam wpadnie do jego ust. Teraz i na niego możecie wpływać różnymi elementami otoczenia, przesuwając go w pobliże celu. Kolejną innowacją jest wprowadzenie 5 nowych stworków zwanych Nommies, które będą wspierać was przy poszczególnych zadaniach. Każdy z nich posiada swoją indywidualną umiejętność, którą możecie wykorzystać przy rozwiązaniu poszczególnych problemów.

Budzący uśmiech główny bohater, intuicyjne sterowanie i ciekawe łamigłówki zapewnią wam godziny świetnej zabawy.

Despicable Me: Minion Rush

Po ćwiczeniu głowy nad zagadkami, czas na sprawdzenie waszego refleksu. Despicable Me: Minion Rush to gra zręcznościowa oparta na filmach animowanych opowiadających o przygodach super łotra Gru i jego pociesznych sługach – Minionkach. W tej grze na smartfony wcielicie się właśnie w postać nieokiełznanych żółtych ludzików. Gra polega na szalonej gonitwie przez różne okolice znane z filmu animowanego, zbierając przy tym banany. Bieg urozmaicą wam ukryte plansze i potyczki z bossami, w postaci przebiegłych super łotrów. Rozgrywka odbywa się w zawrotnym tempie i pełna jest zabawnych momentów związanych z waszymi bohaterami. Despicable Me: Minion Rush czerpie pełnymi garściami z filmowego pierwowzoru i powinna być obowiązkowym tytułem dla wszystkich jego fanów.

Angry Birds Go

Gdy już znudził się wam samotny bieg Minionkiem, czas na odrobinę rywalizacji z innymi zawodnikami w mobilnej grze Angry Birds Go. Jeżeli uwielbialiście wystrzeliwać z procy gniewne ptaki, żeby trafiać w ukryte w swoich konstrukcjach świnie, to z przyjemnością sięgniecie po wyścigi Angry Birds Go.

Zasiądźcie za kierownicą skonstruowanych chałupniczymi metodami bolidów i ruszajcie w trasę. W grze tej będziecie mogli wybrać, po której stronie odwiecznej walki chcecie stanąć, grając jako ptaki lub świnie. Gra składa się z serii wyścigów, za wygranie których zdobywacie monety potrzebne do ulepszania pojazdów. Za pomocą specjalnych umiejętności będziecie mogli utrudniać życie swoim oponentom lub wykorzystując różnego rodzaju dopalacze wyjść na prowadzenie.
Obok zwykłych tras, twórcy gry przygotowali także specjalne niespodzianki, takie jak wyścigi na niebezpiecznych wysokościach, czy wprowadzone w dodatku Sub Zero, zaśnieżone i oblodzone plansze. Każda trasa posiada kilka trybów gry, które zapewnią niezbędne urozmaicenie rozgrywki.

Clash of Clans

Zwolnimy teraz tempo i przejdziemy do darmowej gry strategicznej Clash of Clans. Rozłożono w niej równomiernie akcenty pomiędzy rozbudową królestwa i walką o podbijanie ziem przeciwników. Jeżeli nie zadbacie o rozwój gospodarki własnego państwa, nie uda się wam zrekrutować odpowiedniej ilości wojsk niezbędnych do plądrowania ziem sąsiadów. A jeżeli nie będziecie ich nękać swoimi atakami i dacie im możliwość bezstresowego rozwoju, możecie być pewni rychłej wizyty ich wojsk pod waszymi bramami. 
Gra wymaga podłączenia do internetu, co pozwala wam rywalizować z innymi graczami w rankingach lub zawierać sojusze, które zagwarantują wam niezbędne wsparcie w przypadku nadciągającego wroga. Pomimo bajkowej i niewinnej oprawy graficznej, gra zapewni wam zacięte walki i bezlitosne potyczki.
Mam nadzieję, że spodobał się wam wybór naszej redakcji i znajdziecie wśród tej piątki swojego ulubieńca. Jeżeli macie własne propozycje, podzielcie się nimi w komentarzu pod spodem. My też jesteśmy ciekawi waszego wyboru.
pokaż wszystkieTop gry online
 • Gry na przeglądarkę
 • Gry do pobrania
 • Gry na facebooku
 • 3D
 • Fun
 • Gry akcji
 • Manager
 • RPG
 • Samochodowe
 • Sportowe
 • Strategiczne
 • Strzelanki
 • Symulacje
 • Azja
 • Epoka kamienia
 • Fantasy
 • Farma
 • Inne
 • Kosmos
 • Mafia