Top 5: Zombi

17.05.2014 o godzinie 12:00 w CiekawostkiTop 5Special

Dzisiejszą odsłonę naszego Top 5 poświęciliśmy właśnie zombi, martwiakom i innym truposzom. Postać zombi przeszła długą ewolucję. Za początek gatunku można uznać film George A. Romero z 1968 roku Noc żywych trupów. Od tego momentu zombi wciąż pojawiają się w kulturze masowej i co jakiś czas odkrywane są na nowo.

Różne gry na komputery, smartfony czy przeglądarki internetowe także podejmują ten temat na różne sposoby, starając się was zaciekawić i przyciągnąć do nowych tytułów. Oczywiście gry te mają wspólne elementy jak różnego rodzaje wirusy, zarazy i inne kataklizmy, które rozpoczęły plagę zombi, ale jest to przecież nieodzowny element gatunku. Pomimo tych podobieństw, twórcy próbują znaleźć swój własny sposób na opowiedzenie nietypowej historii i zagarnięcie dla siebie kawałka tortu rynku gier. Jedni podchodzą do tematu na poważnie, inni zaś z przymrużeniem oka. Sprawdźcie więc jakie darmowe tytuły dla was przygotowaliśmy. Szykujcie się na niekończące fale nadciągających zombie i walczcie o przeżycie jako ostatni prawdziwie żywi ludzie.

No More Room in Hell - Strzelanka

Na pierwszy ogień idzie No More Room in Hell, darmowa strzelanka, którą możecie ściągnąć na wasze komputery. Można powiedzieć, że jest to gra o zombi w swojej najczystszej formie. Wszystko zaczyna się oczywiście od nieznanego wirusa, który prawie wszystkich przemienia w żywe trupy. Wcielacie się w rolę tych nielicznych pozostały przy życiu i staracie się przetrwać w tym nieprzyjaznym otoczeniu. Nie martwcie się, nie będziecie osamotnieni. Możecie łączyć się w 8 osobowe grupy i wspólnymi siłami walczyć o przetrwanie.

Twórcy gry postawili na realizm. Tak więc nie będziecie mieli żadnych ułatwień typowych dla normalnych strzelanek, jak celowniki, radary czy inne informacje wyświetlane na ekranie podczas rozgrywki. Macie się poczuć jak byście akurat chwycili za znalezioną pod ręką broń i starali się po prostu przeżyć, a wszystko widziane oczami z waszej perspektywy. Do wyboru będziecie mieli 34 rodzaje broni, od prostych pistoletów, poprzez karabiny, aż po bardzo efektowną piłę łańcuchową. Pamiętajcie, że amunicja jest towarem deficytowym, tak więc zawsze trzymajcie w zanadrzu jakąś broń do walki wręcz. Nigdy nie ufajcie też do końca swoim towarzyszom. Nie wiadomo kiedy skończy im się amunicja lub jedzenie i spróbują sięgnąć po wasze zapasy. W tym świecie nie ma sentymentów, każdy chce po prostu przeżyć, niezależnie od ceny jaką trzeba będzie zapłacić.

No More Room in Hell nie jest tworzone przez wielkiego wydawce o dużym budżecie, ale przez grupę zapaleńców, którzy rozwijają grę w swoim wolnym czasie. Tak więc nawet z tego powodu warto przyjrzeć się temu darmowemu tytułowi i sprawdzić co przygotowują gracze dla graczy.

Dead Island: Epidemic - Hack'n'Slay

Drugą wartą polecenia grą jest Dead Island: Epidemic. Czytając, krótki opis moglibyśmy powiedzieć, że to znów to samo. Jest wirus, są zombi, jest walka o przetrwanie. Jednak już od pierwszej chwili w grze będziemy wiedzieć, że to kompletnie inna zabawa. Tym razem lądujemy na słonecznej tropikalnej wyspie i jak przystało na te klimaty jest tu zwyczajnie pięknie. Plaża, piasek, drinki z palemką... normalnie raj na ziemi. Szkoda tylko, że właśnie większość mieszkańców tego kurortu z niewiadomych przyczyn zamieniła się w chodzące trupy. Łapcie więc za palemkę, wiosło czy co tam innego znajdziecie pod ręką i brońcie swojego skrawka piaszczystej idylli przed nieproszonymi gośćmi.

Ładna kreskówkowa grafika, słoneczny klimat i dynamiczna rozgrywka z typu hack'n'slay, powinny z łatwością wprowadzić was w pozytywny, chociaż wciąż krwawy nastrój.

Plants vs. Zombies 2 - Na smarftony

Pozostańmy przy wesołych klimatach i przejdźmy teraz do mobilnej gry na tablety i smartfony, czyli Plants vs. Zombies 2. Tym razem nie będzie to już krwawa rozgrywka, ponieważ ta gra z martwiakami przeznaczona jest także dla młodszych graczy. Plants vs. Zombies 2 to gra z typu tower defense, w której będziecie musieli powstrzymać fale nadciągających zombie przy użyciu kwiatów. Brzmi głupio? Może i tak, ale za to jak wciąga. Będziecie musieli pomóc Szalonemu Dave'owi obronić jego trawnik przed trupią plagą. Do waszej dyspozycji będziecie mieli różne rodzaje sadzonek. Niektóre, będą strzelać, inne wybuchać, a jeszcze inne rzucać bananami. Pełen arsenał ogródkowej broni. Druga część gry rzuci was też w podróż przez różne epoki, dając wam możliwość walki z mumiami, piratami topielcami czy powstałymi z grobu poszukiwaczami złota na dzikim zachodzie. W pokonywaniu nadciągających grup zombi pomogą wam różne specjalne zdolności pozwalające jednym ruchem dłoni zmieść przeciwnika z trawnika, a także nawozy i odżywki, które dadzą więcej sił waszym zielonym podopiecznym.

Die2Nite - Gra przeglądarkowa

Czwartym tytułem, o którym chcielibyśmy wspomnieć jest przeglądarkowy Die2Nite. Tym razem rozgrywka będzie się odbywała dużo spokojniej. W tej grze nie jest najważniejsza grafika, trójwymiarowe super efekty, czy zręczność z jaką operujecie myszką i klawiaturą. Wręcz przeciwnie, gra na pierwszy rzut oka prezentuje się dość spartańsko. Nie jest to jednak zarzut wobec twórców, a raczej ich świadomy wybór. Dzięki temu skupicie się na fabule, a nie niepotrzebnych dodatkach.

W Die2Nite, który swoim klimatem przypomina trochę starego Fallouta, wcielacie się w postać mieszkańca małego miasteczka, które każdej nocy musi obronić się przed atakami zombi. W ciągu dnia w miarę bezpiecznie będziecie mogli poruszać się po osadzie i jej okolicach w poszukiwaniu, broni, żywności i różnych mniej lub bardziej potrzebnych materiałów. Dzięki nim będziecie w stanie przygotować miasteczko na kolejny nocny atak.

Duży nacisk położony jest w grze na współpracę całej społeczności. Możecie dzielić się więc  pomysłami i przedmiotami które znaleźliście na pustkowiach i wspólnymi siłami rozbudowywać potencjał obronny waszej mieściny. Tylko dzięki wspólnej pracy uda wam się z sukcesem i przedłużyć historię waszego miasteczka o kolejny dzień. Na pocieszenie dodamy, że ostatni mieszkaniec, który pozostanie przy życiu uzyska honorowy tytuł Bohatera Miasta.

H1Z1 - MMO

Na koniec zostawiliśmy survival horror H1Z1, który jest dopiero zapowiedzią gry tworzonej przez Sony Online Entertainment. Będzie to MMO łączące w sobie elementy strzelanki z dużym naciskiem na eksplorowania niebezpiecznego świata i interakcje między graczami. W dużym uproszczeniu można by streścić ją jako połączenie akcji z No More Room in Hell z aspektami badania otaczającego świata i współpracy między społecznością graczy, tak jak w Die2Nite.

Nazwa gry pochodzi od oznaczenia wirusa H1Z1, który prawie kompletnie wyniszczył ludzki gatunek. Wcielicie się w rolę ostatnich przedstawicieli ludzi, którzy przetrwali apokalipsę. Teraz musicie zmagać się z przerażającą codziennością, walcząc o życie, szukając czegoś do jedzenia lub budując schronienie przed zombi i innymi ludźmi, którzy szybciej niż wy dostosowali się do życia w tym brutalnym świecie.

Co będzie wyróżniało tytuł spośród innych gier, to bardzo duża możliwość ingerencji w otoczenie. Będziecie mieli prawie nieograniczoną możliwość budowania różnego rodzaju kryjówek, zajmowania i przerabiania opuszczonych budynków oraz tworzenia czegoś z niczego. Jeżeli połączycie siły tworząc małą społeczność, będziecie mogli wybudować naprawdę solidne schronienie, które zapewni wam większe bezpieczeństwo. Oprócz stawiania budowli, będziecie mogli także przygotować sobie bronie, zbroje i inne niezbędne wam elementy ekwipunku. Oczywiście będziecie mogli tym wszystkim handlować i wymieniać się tworząc podstawy gospodarki rynkowej w tym postapokaliptycznym świecie.
To by było na tyle. Mamy nadzieję, ze z tą wiedzą będziecie wiedzieli co robić w przypadku końca świata i nadejścia plagi żywych trupów. Jeżeli znacie jakieś inne tytuły, którymi chcielibyście się z nami podzielić, zapraszamy do komentowania.
pokaż wszystkieTop gry online
 • Gry na przeglądarkę
 • Gry do pobrania
 • Gry na facebooku
 • 3D
 • Fun
 • Gry akcji
 • Manager
 • RPG
 • Samochodowe
 • Sportowe
 • Strategiczne
 • Strzelanki
 • Symulacje
 • Azja
 • Epoka kamienia
 • Fantasy
 • Farma
 • Inne
 • Kosmos
 • Mafia