Top 5: Darmowe Shootery

24.05.2014 o godzinie 12:00 napisane przez Tomek Fabianowicz w CiekawostkiSpecialTop 5

Jeżeli znudziło się wam już wydawanie kasy na wasze ulubione strzelanki, może przyszedł w końcu czas abyście przyjrzeli się tytułom dostępnym za darmo. Pomimo tego, że nic nie kosztują, nie oznacza to że są w czymś gorsze od pudełkowych kolegów. Wręcz przeciwnie dostępność dla każdego i nastawienie na wieloosobowe rozgrywki online może zapewnić każdemu naprawdę wiele radochy. Poza tym nie musicie się ograniczać swoim budżetem, możecie więc sprawdzić każdą z tych gier bez zbędnych kosztów.

Warface

Zacznijmy naszą wyliczankę od Warface, gry stworzonej przez znaną z serii Crysis i FarCry firmę Crytek. Sięgając po ten darmowy tytuł MMOFPS macie więc pewność, że tworzyli go ludzie, którzy znają się na swojej robocie. Akcja gry umieszczona jest w niedalekiej przyszłości, w której świat pogrążył się w największym w historii kryzysie gospodarczym. Globalne korporacje skupiają w swoich rękach coraz większą władzę, a wielkie bogactwa znajdują się w posiadaniu coraz mniejszej liczby bogatych ludzi. W tym świecie upadku toczy się nieprzerwana wojna o wpływy między bezwzględną korporacją Blackwood, a próbującą ją powstrzymać organizacją Warface. W środek tej walki jesteście wrzuceni właśnie wy. Wcielicie się w rolę świetnie wyszkolonych żołnierzy Warface, którzy będą starali się zahamować działalność oddziałów Blackwood.

Darmowa strzelanka od Crytek zaoferuje wam rozbudowany system questów i misji, z którymi będziecie musieli się zmierzyć łącząc się w kilkuosobowe oddziały. Rozegranie tych scenariuszy powinno zapewnić wam wiele godzin wciągającej rozgrywki. A gdy znudzą wam się już komputerowi przeciwnicy, a pokonanie ich nie będzie wam nastręczało żadnych trudności, możecie przełączyć grę w tryb PvP i toczyć niekończące się potyczki z innymi graczami podłączonymi do sieci.

PlanetSide 2

Drugą grą wartą polecenia, ze względu na jej niezaprzeczalny rozmach, jest PlanetSide 2.
Akcja tej strzelanki rozgrywa się też w przyszłości, ale tym razem opuścicie ziemię i przeniesiecie się na inne skolonizowane planety. Zostaniecie rzuceni w sam środek konfliktu pomiędzy trzema zwaśnionymi frakcjami, a mianowicie New Conglomerate, Terran Republic i Vanu Sovereignty. Bitwy w których weźmiecie udział będą naprawdę epickie. Tysiące graczy, fantastyczne krainy oraz futurystyczne bronie i pojazdy, za których sterami będziecie mogli w każdej chwili zasiąść, powinny zrobić na was odpowiednie wrażenie.

Rozgrywka podzielona jest na szereg bitew, w trakcie których będziecie musieli zdobyć tereny przeciwnika chronione przez ich bazy. Pozostałe strony konfliktu nie pozostaną bezczynne i będą także prowadziły ciągłe ataki na wasze umocnienia. Batalie toczone w PlanetSide 2 to nie przelewki. Każda bitwa może toczyć się przez wiele dni, a nawet tygodni. Współpraca między graczami i zajmowanie strategicznych pozycji odgrywa tu kluczową rolę. Spróbujcie waszych sił w tym darmowym MMOFPS i sprawdźcie czy wspólnymi siłami uda się przechylić szalę zwycięstwa na waszą stronę.

Warframe

Trzecia gra, Warframe, strzelanka z wieloma elementami sztuk walki, jest dostępna na PC i konsole PS4. Tutaj znów przeniesiecie się w przyszłość i zwiedzicie nieznane planety. Ale tym razem zamiast ludzi wcielicie się w przedstawicieli kosmicznej rasy Tenno, która walczyć będzie o przetrwanie z armią Grinnerów. Przedstawiciele Tenno od wieków zajmowali się walką, tworząc swego rodzaju bractwo podobne do dalekowschodnich ninjów. Pomimo swojego nieziemskiego wyglądu, przypominają ich oni swoimi zachowaniami i efektownym sposobem walki. Tenno ubrani są w specjalne egzoszkielety, tytułowe Warframe, które zapewniają im niesamowite ponadnaturalne zdolności w walce. W grze występuje kilkanaście rodzai tych zbroi. Wraz z biegiem rozgrywki będziecie mogli wejść w ich posiadanie, a rozwijając waszą postać poznacie nowe umiejętności jakie udostępnią wam bojowe pancerze. Wstępując w świat Warframe przygotujcie się nie tylko na strzelanie z broni laserowej, ale także na emocjonujące pojedynki jak w najlepszych filmach akcji z wojownikami z dalekiego wschodu. Nie zapomnijcie, że jesteście przecież kosmicznymi ninjami!

Warframe można spokojnie polecić osobom, którym znudziło się już strzelanie ze zwykłego karabinu, jeżdżenie czołgiem i pokonywanie przeciwników w ziemskich realiach. Będzie on idealnym tytułem dla tych, którzy chcą spróbować bardziej egzotycznych przygód w odległym kosmosie.

Jeden z egzoszkieletów dostępnych w grze

Heroes and Generals

Po tych wycieczkach w odległe futurystyczne światy, czas powrócić do bardziej klasycznych scenariuszy. Przyjrzyjmy się Heroes and Generals, darmowej strzelance osadzonej w realiach II wojny światowej, którą możecie wypróbować w swojej przeglądarce.

W tym shooterze FPS będziecie mogli zagrać po jednej z dwóch stron konfliktu – USA lub Niemiec. W grze nie znajdziecie, tak jak w innych shooterach, różnych klas do wyboru, ponieważ swoją postać będziecie mogli rozwijać według własnego uznania. Od was będzie zależało w jaki sposób ją wyszkolicie i jaką bronią będzie się ona posługiwać najsprawniej. Znalezione podczas gry przedmioty pozwolą wam bardziej zindywidualizować waszego żołnierza. W czasie wykonywania różnych misji będziecie mogli poruszać się po mapie pieszo, różnymi pojazdami wojskowymi, a nawet starym rowerem.

Heroes and Generals nie jest typową strzelanką, ponieważ obok zwykłych misji bojowych pojawiają się w niej także elementy strategiczne. Podczas rozgrywania kampanii będziecie mogli się wznieść o poziom wyżej i kierować ruchami całych jednostek wojskowych i planować transporty zaopatrzenia na teatr działań wojennych. W momencie kiedy wasze jednostki napotkają przeciwnika, będziecie mogli z powrotem wcielić się w rolę prostego żołnierza i pomóc towarzyszom wygrać bitwę.

Team Fortress 2

Na koniec zostawiliśmy Team Fortress 2, pierwszą grę free-to-play jaka wyszła od Valve, starego wyjadacza w branży gier komputerowych, który swój sukces zapoczątkował wydanym w 1998 roku Half-Life. Pierwsza część gry Team Fortress nie była jeszcze darmowa, ale w drugiej odsłonie wydawca zdecydował się właśnie na taki model biznesowy i dziś tytuł można sobie ściągnąć zupełnie za darmo, a gra utrzymuje się jedynie ze sprzedaży różnych pomocnych przedmiotów dostępnych w rozgrywce.

Poza tym wszystko zostało po staremu. Tak więc macie przed sobą odjechanego shootera utrzymanego w zabawnym kreskówkowym klimacie. Do wyboru będziecie mieli szereg postaci z ich charakterystycznymi umiejętnościami i sposobem walki. Możliwości jest wiele, będziecie mieli więc chudzielca Zwiadowcę, gotowego na każdy rozkaz Żołnierza, szalonego Pyro z miotaczem płomieni, przypakowanego człowieka Demolkę, specjalistę od ciężkich broni Heavy, a także Inżyniera, Medyka, Snajpera i Szpiega. Każda z postaci jest odpowiednikiem typowych klas spotykanych w różnego typu strzelankach, ale w Team Fortress 2 tworzą oni niepowtarzalne osobowości, których nie da się nie polubić. Wybierzcie więc swoją ulubioną postać i ruszajcie toczyć niekończące się bijatyki łącząc się w grupy z innymi graczami online.
To by było na tyle w tym tygodniu. Mamy nadzieję, że spodobał się wam nasz wybór. Pamiętajcie wszystkie te gry są darmowe, więc możecie bez problemów sprawdzić każdą z nich. A jeżeli znacie jakieś inne tytuły godne polecenia, przesyłajcie nam wasze rekomendacje.
pokaż wszystkieTop gry online
 • Gry na przeglądarkę
 • Gry do pobrania
 • Gry na facebooku
 • 3D
 • Fun
 • Gry akcji
 • Manager
 • RPG
 • Samochodowe
 • Sportowe
 • Strategiczne
 • Strzelanki
 • Symulacje
 • Azja
 • Epoka kamienia
 • Fantasy
 • Farma
 • Inne
 • Kosmos
 • Mafia