Top 5: Gry farmerskie

31.05.2014 o godzinie 12:00 napisane przez Tomek Fabianowicz w CiekawostkiTop 5Wolni Farmerzy

W tym tygodniu postanowiliśmy przyjrzeć się grom farmerskim. Przygotujcie się więc na pracę w polu i zagrodzie. Czeka was sianie zbóż, hodowla zwierząt i stawianie budynków gospodarczych. Należąc do jednego gatunku, wszystkie przedstawione przez nas gry, będą z założenia do siebie podobne. Na szczęście ich twórcy postarali się zrobić wszystko, aby jakoś odróżnić swój tytuł od pozostałych i właśnie do niego przyciągnąć waszą uwagę. Najbardziej widocznym elementem wszystkich gier jest oczywiście grafika. Dopiero dalsza rozgrywka i zagłębienie się w grę pozwala poznać jej charakterystyczne elementy odróżniające ją od pozostałych. Postaraliśmy się więc znaleźć takie tytuły które już na pierwszy rzut oka wyglądają dobrze, a jednocześnie czymś się wyróżniają na tle pozostałych symulacji farm. Tak więc grabie, łopaty i tablety w dłoń. Zapraszamy do lektury.

Wolni Farmerzy – pierwsi chłopi

Nasz przegląd rozpoczynamy od Wolnych Farmerów. Ta gra wydana przez Upjers znalazła się w naszym zestawieniu ze względu na to, że była jedną z pierwszych przeglądarkowych gier farmerskich jakie pojawiły się na rynku i posiada obfite grono zagorzałych graczy. Jak przystało na klasykę gier farmerskich na przeglądarkę pod waszą opieką znajdować się będą pola, łąki, stodoły i chlewy. Nad wszystkimi tymi dobrami będziecie musieli roztoczyć swoją gospodarską opiekę.

Będziecie więc hodować kury znoszące jaja, owce z których pozyskacie wełnę, a także szeroki asortyment warzyw i owoców. Produkty rolne będziecie mogli sprzedawać na własnym straganie na pobliskim rynku. Wszystkie wasze starania będą się skupiały na powiększeniu dochodu i gospodarstwa. Na początku rozgrywki pomoże wam świnka Gordon, która wytłumaczy wam jak najefektywniej prowadzić własne gospodarstwo, więc nie musicie obawiać się przejęcia na siebie ciężaru zarządzania pierwszą w życiu farmą.

Goodgame Big Farm – porządne gospodarstwo

Firma Goodgame Studios specjalizuje się w tworzeniu gier na przeglądarki. Obok dobrze wam znanej strategii Goodgame Empire, stworzyła także swój farmerski tytuł. W Goodgame Big Farm dostaniecie na początku pod swoją opiekę malutką farmę. Aby ją rozbudować do naprawdę wielkich rozmiarów, będziecie musieli wykazać się prawdziwym zmysłem i przedsiębiorczością. Do osiągnięcia sukcesu niezbędne będą umiejętne zarządzanie czasem i produkcją rolną oraz tworzenie przemyślanych łańcuchów produkcyjnych. Postarajcie się, aby każda rzecz wytworzona w waszym gospodarstwie okazała się przydatna. Przykładowo odpady, które powstaną przy hodowli zwierząt możecie ponownie wykorzystać jako nawóz na pola uprawne, na których następnie wyhodujecie paszę niezbędną do wykarmienia krów. Rozwijajcie więc farmę z głową, a szybko staniecie się jednym z najlepszych gospodarzy w okolicy. Twórcy gry nieustannie wprowadzają zmiany do gry, i tak na przykład dzięki udostępnionym ostatnio maszynom rolniczym, wasza praca stanie się jeszcze wydajniejsza.

FarmVille 2: Country Escape – ucieczka z Facebooka

FarmVille 2: Country Escape to mobilna wersja znanej z Facebook'a gry FarmVille 2. Oprócz wszelkich zalet jakie posiada jej społecznościowy protoplasta, Country Escape przeznaczony jest na urządzenia mobilne i można grać w niego zupełnie offline. Dzięki temu możecie w każdej chwili i w każdym miejscu bez problemu sprawdzić jak mają się sprawy na waszej farmie.  Pozwala wam to też na spokojnie rozkoszować się idylliczną atmosferą życia na wsi, bez ciągłej presji na wspinanie się w rankingu graczy online. Tak jak i w innych farmerskich tytułach będziecie tu sadzili, hodowali, zbierali i sprzedawali swoje produkty rolne. A gdy znudzi się wam praca na roli, możecie wybrać się nad najbliższe jezioro połowić ryby. Ciekawym ukłonem dla graczy FarmVille 2 na Facebooku, jest możliwość połączenia kont obu gier. Dzięki temu zyskacie możliwość przesyłania ze swojej farmy na tablecie specjalnych dostaw wody do gry na Facebooku, która jest tam trudnym do zdobycia towarem.

Hay Day – dzień na sianku

Kolejną grą farmerską, którą chcemy wam przedstawić jest Hay Day. Co nas urzekło w tym tytule na urządzenia mobilne, oprócz bardzo przyjaznej dla oka grafiki, to sposób sterowania grą. Twórcy zdecydowali się, aby wszelkie gesty jakie wykonujecie podczas pielęgnacji waszej wirtualnej farmy naśladowały ruchy jakie wykonywalibyście w rzeczywistości. Dzięki temu posunięciu koszenie zbóż, czy dojenie krów nabiera zupełnie nowej jakości. Hay Day stworzyła firma odpowiadająca za popularne Clash of Clans, Supercell. Dzięki ich doświadczeniom w grach mobilnych zyskaliśmy kawał naprawdę fajnej farmerskiej zabawy.

Przyjemną rozgrywkę umilą też zwierzęcy podopieczni, którzy będą wam pomagać przy rozwijaniu farmy. A to, że każdy z nich posiada swój niepowtarzalny charakter i dziwaczne nawyki, przyniesie wam wiele frajdy.

My Little Farmies – średniowieczna farma

Ostatnim tytułem, który postanowiliśmy wam polecić jest My Little Farmies. Wyróżnia się on na tle pozostałych gier swoim umiejscowieniem w przeszłości. Podczas gdy akcja innych gier farmerskich rozgrywa się przeważnie w teraźniejszości, to w tym tytule cofniecie się w czasie i obejmiecie władanie nad małą wioską w fantastycznym średniowiecznym świecie. Dzięki starym wiatrakom, młynom, tartakom i zakładom rzemieślniczym, gra zyskała swój niepowtarzalny klimat. Z przyjemnością patrzy się na malutkich wieśniaków poruszających się po rozbudowanej przez was okolicy. Na początku gry zaczniecie z niewielką osadą, którą wraz z upływem czasu rozbudujecie do porządnie prosperującej wsi. Czeka was tu wiele pracy, gdyż wraz z rozwojem waszej wioski będziecie musieli pełnić wszelkie niezbędne role, od prostego rolnika, poprzez sadownika, hodowcę i handlarza, aż po architekta, który będzie planował dalszy rozwój wioski.
Uff, to już koniec. Słońce zachodzi, a za wami kolejny ciężki dzień pracy na polu. Jak wam się spodobały wytypowane przez nas gry farmerskie? Może wy macie jakieś swoje ulubione tytuły, o których chcielibyście napisać?
pokaż wszystkieTop gry online
 • Gry na przeglądarkę
 • Gry do pobrania
 • Gry na facebooku
 • 3D
 • Fun
 • Gry akcji
 • Manager
 • RPG
 • Samochodowe
 • Sportowe
 • Strategiczne
 • Strzelanki
 • Symulacje
 • Azja
 • Epoka kamienia
 • Fantasy
 • Farma
 • Inne
 • Kosmos
 • Mafia