Top 5: Darmowe gry na konsole

07.06.2014 o godzinie 12:00 napisane przez Tomek Fabianowicz w CiekawostkiTop 5Konsole

Na naszym portalu browsergames.pl skupiamy się na przedstawianiu wam gier, za które nie musicie nic płacić. Trzeba przyznać, że największy rynek zabawy free-to-play to wciąż gry na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne. A co z konsolami? Czy jest możliwość grania na nich w dobre tytuły kompletnie za darmo? Okazuje się, że tak, i że coraz więcej darmowych gier dostępnych jest na konsole typu PlayStation i Xbox. Wybraliśmy więc dla was 5 propozycji gier, w które wcześniej w większości mogliście grać na PC, a teraz nadszedł czas, aby opanowały także wasze konsole.

World of Tanks: Xbox 360 Edition

Rozpocznijmy od jednej z najbardziej udanych gier free-to-play na komputery, czyli World of Tanks. Nawet jeżeli nigdy w nią nie graliście, to na pewno o niej słyszeliście. To w sumie nie trudne, gdyż jak podaje wydawca, w grze zarejestrowanych jest około 78 milionów graczy. Teraz będziecie mieli możliwość zagrania w nią także na konsoli Xbox. W World of Tanks: Xbox 360 Edition możecie zasiąść za drążkami sterowniczymi jednego z czołgów biorących udział w II wojnie światowej po stronie USA, Związku Radzieckiego lub Niemców i toczyć zacięte walki na łąkach, w lasach, pustyniach i terenach zabudowanych. Wasza wygrana będzie zależeć od umiejętności prowadzenia pojazdu, błyskawicznie podejmowanych decyzjach oraz współpracy z pozostałymi graczami.

War Thunder

Drugą grą w naszej kolekcji będzie też gra z okresu II wojny światowej, a mianowicie War Thunder. Tutaj możecie za to wziąć udział w walkach lotniczych. Do wyboru setki myśliwców i bombowców, które oparte są na autentycznych historycznych modelach. Przed wami wiele misji do wykonania, podczas których będziecie toczyć emocjonujące walki w powietrzu, a także atakować cele naziemne. Dzięki wprowadzonej ostatnio aktualizacji z wojskami lądowymi, będziecie mieli też możliwość powrócenia na ziemię i walczenia tak jak w World of Tanks czołgami, działami pancernymi, a także pojazdami z bronią przeciwlotniczą. Dzięki temu walki będą toczyły się jednocześnie na ziemi i w powietrzu.

EverQuest Next

Kolejna gra, która doczekała się swojej konsolowej wersji to EverQuest Next. Jest to jeden z tytułów serii EverQuest, która zapoczątkowała w 1999 roku trójwymiarowe gry MMORPG. Gra przeszła ogromną rewolucję przez ten czas, ale rozgrywka wciąż skupia się na przeżywaniu niesamowitych przygód w fantastycznym świecie. Dzięki konsolowej wersji coraz więcej graczy będzie mogło dołączyć to tego otwartego świata typu sandbox, który jest praktycznie nieograniczony pod względem wielkości, możliwości rozgrywki, decyzji podejmowanych przez graczy i itp. Przykładowo nie ma tu problemu w tworzeniu tak egzotycznych postaci jak barbarzyńca czarodziej, albo krasnolud złodziej. EverQuest Next charakteryzuje się dopracowaną fantastyczną grafiką i ciekawymi postaciami. Gra zostanie wydana przez ProSiebenSat.1 Games i Sony Online Entertainment, stąd pewnie możliwość grania w nią właśnie na PlayStation.

Blacklight Retribution

Jakiś czas temu pisaliśmy o najlepszych darmowych shooterach i już tam pojawiły się dwa tytuły, w które można było grać na PC i na konsoli, a mianowicie Warframe i PlanetSide 2. W związku z tym postanowiliśmy poszukać kolejnego tytułu, który moglibyśmy wam zaproponować. Padło na mroczną strzelankę sciecne-fiction, Blacklight Retribution. Wcielicie się w niej w uzbrojonego w najnowsze nowinki techniczne żołnierza jednej ze zwalczających się na ulicach futurystycznych miast frakcji. Będziecie mieli dostęp do kosmicznych broni i potężnych pancerzy bojowych.

Rozgrywka nastawiona jest bardziej na umiejętności pojedynczych graczy niż na drużynową współpracę, będziecie musieli więc polegać głównie na waszej sprawności i znajomości najmniejszych zaułków miasta, gdyż czasem tylko ucieczka do pobliskiej kryjówki pomoże wam ujść z życiem.

Ridge Racer Driftopia

Pokazaliśmy już wam symulatory walk czołgami i samolotami, typowego MMORPG, oraz strzelankę FPS. Czas aby przedstawić tytułu z gatunku, który dzięki sterowaniu padem idealnie nadaje się do grania na konsoli. Poznajcie więc Ridge Racer Driftopia, rasową grę wyścigową pełną pięknych samochodów i zawrotnych prędkości. W tej grze, która powstała na podstawie kultowego tytułu od Namco Bandai, będziecie mogli ścigać się po ulicach miast, zdobywać sławę i pieniądze. Dzięki zarobionej walucie możecie ulepszać i upiększać wasze fury tak, aby mogły one konkurować z najlepszymi maszynami w mieście. Największą atrakcją gry jak sama jej nazwa wskazuje, będzie oczywiście brawurowa jazda w kontrolowanym poślizgu, czyli drift. Pokażcie więc na co was stać i zasiądźcie za kółkiem waszej odpicowanej bryki w grze dostępnej na PlayStation 3.
To było 5 darmowych gier na konsole jakie dla was wybraliśmy. Cieszymy się, że coraz więcej tytułów dostępnych jest zupełnie za darmo nie tylko na komputery stacjonarne i smartfony. Mamy nadzieję, że trend ten utrzyma się i za jakiś czas będziemy mogli przedstawić wam kolejną odsłonę Top 5 ze świeżą porcją darmowych gier na konsole.
pokaż wszystkieTop gry online
 • Gry na przeglądarkę
 • Gry do pobrania
 • Gry na facebooku
 • 3D
 • Fun
 • Gry akcji
 • Manager
 • RPG
 • Samochodowe
 • Sportowe
 • Strategiczne
 • Strzelanki
 • Symulacje
 • Azja
 • Epoka kamienia
 • Fantasy
 • Farma
 • Inne
 • Kosmos
 • Mafia