Top 5: Gry piłkarskie

14.06.2014 o godzinie 12:00 napisane przez Tomek Fabianowicz w CiekawostkiGry na smartfonySportowe

Mundial rozpoczęty, pierwsze mecze za nami, a piłkarska gorączka podgrzewana jest jeszcze bardziej przez południowoamerykański klimat. Twórcy różnych gier, które zasadniczo w żaden sposób nie są związane z futbolem, postarali się w tym czasie także przygotować różne niespodzianki związane z mistrzostwami świata. Wszystkie takie newsy staramy się dla was wyłapywać i przedstawiać na naszej stronie.

Niestety nie mamy możliwości kibicowania polskiej reprezentacji, ale zawsze możemy wspierać naszych najbliższych sąsiadów, lub sami spróbować swoich sił tworząc drużynę marzeń w jednej z dostępnych gier piłkarskich. Aby ułatwić wam zadanie przygotowaliśmy w tym tygodniu kilka ciekawych, a co najważniejsze darmowych tytułów, dzięki którym będziecie mogli osobiście wziąć udział w tym futbolowym święcie.

FIFA 14 – piłkarski klasyk w wydaniu mobilnym

Przegląd rozpoczynamy od klasyka gatunku, serią FIFA, tym razem w darmowym wydaniu na urządzenia mobilne. W zasięgu waszej dłoni będą tysiące zawodników i prawie wszystkie znane ligi i drużyny świata, a także pieczołowicie odwzorowane największe stadiony. Gra posiada najważniejsze cechy wzorowego menedżera piłkarskiego. Tak więc będziecie tworzyć swoją własną drużynę, opracowywać taktyki przed meczami i wyruszać na boisko prowadząc waszych piłkarzy do boju. Atmosferę podgrzeją zaś komentarze na żywo, które można ściągnąć w kilku językach.

Do ciekawych funkcji FIFA 14 należy tzw. Football Club Match Day, który codziennie będzie wam dostarczał informacje o stanie waszej ulubionej realnej drużyny, w tym jej aktualnym składzie, kontuzjach zawodników, czy transferach. FIFA 14 jest też oczywiście w pełni przygotowana do mistrzostw świata w Brazylii, dając wam dostęp do wszystkich narodowych drużyn, przygotowanych meczy turnieju oraz Brazuki, oficjalnej piłki mistrzostw świata 2014. Gra dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS.

Pro Evolution Soccer Manager – piłkarski manager od Konami

Drugą grą, której nie powinno się przeoczyć jest Pro Evolution Soccer Manager (w skrócie PES), który także może się pochwalić długą historią i spokojnie konkurować z FIFĄ. To rasowy przedstawiciel menedżera piłkarskiego, ale bardziej skupiający się na rozgrywkach ligowych starego kontynentu. Z początku swoją drużynę będziecie mogli złożyć wybierając jedynie z 14 zawodników, ale nie martwcie się, dobrze skomponowana drużyna i mądrze obrana taktyka pozwolą wam na wygranie takim składem niejednego meczu. Kolejne zwycięstwa będą otwierały przed wami nowe możliwości – lepsze kontrakty ze sponsorami, większe pieniądze i ciekawsze transfery. Pro Evolution Soccer Manager dostępny jest na tablety i smartfony. Spróbujcie swoich sił, a przy odrobinie wprawy, szczęścia i odpowiedniej ilości rozegranych meczy na pewno uda się wam w końcu zatrudnić największe gwiazdy europejskiego futbolu.

Goalunited – menedżer piłkarski na przeglądarki

Goalunited jest także menedżerem piłkarskim ale tym razem przeznaczonym na przeglądarki internetowe. Będziecie mogli tu stworzyć swój własny klub wraz z jego nazwą, herbem, barwami i strojami piłkarzy. Tworzenie drużyny i planowanie taktyk na kolejne mecze, to jednak tutaj tylko jeden z elementów gry. W goalunited będziecie musieli skupić się nie tylko na pracy trenera, ale też na kompletnym zarządzaniu całym klubem. Nie tylko będziecie musieli stworzyć własną drużynę, zatrudniając nowych zawodników, ale także zajmować się takimi sprawami jak zagospodarowanie terenu klubu, budowanie niezbędnych do jego rozwoju budynków, czy budowaniu własnego stadionu. Kolejne opcje będą się dla was stopniowo odkrywać wraz z rozwojem gry. Na te wszystkie cele będziecie zdobywać pieniądze dzięki wygranym meczom, sponsorom, a także dzięki udzielanym wam pożyczkom bankowym. Grajcie więc rozważnie, żeby nie doprowadzić przypadkiem waszego klubu do upadłości.

Football Superstars – piłkarskie MMO, poznajcie życie gwiazdy futbolu

Kolejna grę możecie ściągnąć na wasze PC i jest to przykład piłkarskiego MMO. W Football Superstars będziecie mogli stworzyć swojego własnego piłkarza i poprowadzić go w jego futbolowej karierze. Intensywne treningi i kolejne rozegrane spotkania pozwolą wam rozwinąć jego umiejętności. W każdym meczu będziecie sami prowadzić go do boju. Nie zapominajcie przy tym, że football to gra zespołowa, więc będziecie musieli polegać nie tylko na własnych umiejętnościach ale także na biegłości i zgraniu z innymi zawodnikami dołączającymi do waszej drużyny.

Football Superstars nie składa się jednak z samych meczy i ciągłych treningów. Aby wczuć się w prawdziwe życie gwiazdy sportu będziecie musieli stawić czoła także innym wyzwaniom, które łączą się z tym zajęciem. Czekają więc na was sesje na czerwonym dywanie, wizyty w klubach fitness i sklepach ze sportową odzieżą. Przygotujcie się więc na ciekawe doświadczenia w ciele piłkarza. 

SoccerStar – zostańcie gwiazdą trochę mniejszego formatu, czyli piłka nożna na wesoło

Na koniec spuścimy trochę z tonu. Kompletnie na luzie do tematyki piłkarskiej podeszli twórcy SoccerStar, znani także ze swojego tytułu Shakes and Fidget. Nie znajdziecie tutaj światowych klubów i gwiazd futbolu. Tu raczej spotkacie gwiazdki, a swoją karierę rozpoczniecie w czymś co bardziej przypomina osiedlowy klub. Najpierw będziecie musieli stworzyć swojego zawodnika, wybierając dla niego imię, wygląd, narodowość itp. Następnie zabierzecie się za rozwijanie jego kariery. Będziecie więc ciężko trenować i rozgrywać kolejne mecze. Ale ważne też będzie wszystko to, co będzie się działo poza boiskiem. Same ćwiczenia to nie wszystko, trzeba zadbać także o jego odpowiednie odżywanie, relaks po treningach, zażywanie odpowiednich odżywek i tak dalej. Dzięki tym działaniom wasz zawodnik będzie się dzielnie rozwijał zdobywając coraz bardziej opłacalne kontrakty z klubami. Gra utrzymana jest w zabawnej komiksowej stylistyce i podlana jest dużą dawką humoru. Warto więc spróbować SoccerStar, szczególnie, że do odpalenia gry wystarczy zwykła przeglądarka internetowa lub urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.
To już wszystko, co przygotowaliśmy dla was na ten tydzień. Pamiętajcie jednak, że czasem oprócz kibicowania własnej drużynie przed telewizorem, czy prowadzenia jej własnymi rękoma grając na komputerze, tablecie czy smartfonie, warto czasem samemu wyjść na boisko i pokopać piłkę. Trochę ruchu na murawie jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Życzymy przyjemnej zabawy podczas mundialu, a także po jego zakończeniu.
pokaż wszystkieTop gry online
 • Gry na przeglądarkę
 • Gry do pobrania
 • Gry na facebooku
 • 3D
 • Fun
 • Gry akcji
 • Manager
 • RPG
 • Samochodowe
 • Sportowe
 • Strategiczne
 • Strzelanki
 • Symulacje
 • Azja
 • Epoka kamienia
 • Fantasy
 • Farma
 • Inne
 • Kosmos
 • Mafia