Top 5: Gry logiczne

12.07.2014 o godzinie 12:00 napisane przez Tomek Fabianowicz w CiekawostkiTop 5Gra logiczna

W tym tygodniu będziemy myśleć, kombinować, główkować i ogólnie wytężać nasz umysł. Poszukaliśmy kilku fajnych gier logicznych, które w przyjemny sposób powinny umilić wam wolny czas.

Candy Crush Saga

W Candy Crush Saga będziecie przemierzać słodką krainę usianą układankami pełnymi cukierków, ciastek i żelków. Każda plansza podzielona jest na pola, na których umieszczone są różnokolorowe słodycze. Waszym zadaniem będzie zdejmowanie ich z planszy poprzez ułożenie obok siebie 3 lub więcej takich samych elementów. Wraz z postępem gry napotkacie różne utrudnienia w postaci dziwnych kształtów plansz, lub zablokowanych cukierków. Jednocześnie poznacie różne specjalne układy słodyczy, które pozwolą wam na przykład usunąć wszystkie cukierki tego samego koloru, lub zebrać całą ich linię.

Jeżeli spodoba się wam Candy Crush Saga, to warto też przyjrzeć się innym grom od tego wydawcy. King odpowiedzialny jest bowiem za wiele sympatycznych gier logicznych jak Candy Crush Soda Saga, Farm Heroes Saga czy Pet Rescue Saga opartych na podobnej zasadzie i dostępnych na różne platformy, od iOS i Android, poprzez Facebook, aż po zwykłe przeglądarki internetowe. Ich zaletą jest to, że dzięki łatwej synchronizacji konta pomiędzy urządzeniami, będziecie mogli zawsze bezproblemowo kontynuować swoją rozrywkę.

Cut the Rope 2

Kolejna gra logiczna nie tylko będzie pełna cukierków, ale także pozwoli wam zaprzyjaźnić się z przesłodkim potworkiem Om Nomem. Cut the Rope 2 to druga odsłona świetnej gry logicznej, w której pomagacie małemu bohaterowi zjeść jego ulubione smakołyki. Każda plansza stawia przed wami zadanie doprowadzenia przysmaku w okolice paszczy waszego stworka.

Każda poziom składa się z przeróżnych elementów, w których najważniejszą rolę odgrywają tytułowe sznurki, które możecie przecinać ruchem palca. Tym sposobem będziecie wprawiać różne elementy w ruch, czasem przesuwając cukierek, a czasem Om Noma w stronę celu. W Cut the Rope 2 pojawia się także 5 nowych potworków, Nommies, które pomogą wam w rozwiązywaniu zadań. Każdy z nich posiada odmienną umiejętność, z której możecie skorzystać. Dzięki ich wprowadzeniu i nowej możliwości poruszania waszym bohaterem, ciekawa rozgrywka pierwszej części Cut the Rope, została jeszcze bardziej urozmaicona. Dzięki budzącemu uśmiech głównemu bohaterowi, intuicyjnemu sterowaniu i ciekawym łamigłówkom, gra powinna zapewnić wam wiele godzin świetnej zabawy.

Bad Piggies

Kolejna gra przeznaczona jest natomiast dla zapalonych konstruktorów wymagając jednocześnie odrobiny zręczności. Bad Piggies to jeden z wielu tytułów umieszczonych w świecie Angry Birds. Tym razem nie będziecie wystrzeliwać z procy kolorowych ptaków, a staniecie po drugiej stronie barykady. Jako zielone świnie będziecie próbowali zdobyć fragmenty mapy pokazującej drogę do ptasich gniazd z ukrytymi jajami.

Dlaczego jest to gra dla konstruktorów? Ponieważ świnie będą musiały dotrzeć do elementów mapy przy wykorzystaniu wyjątkowych pojazdów, które to wy dla nich zbudujecie. Wasze konstrukcje oparte będą o kwadratowe moduły, wśród których znajdziecie różnego rodzaju ramy, silniki, balony i koła. Na ich bazie zmontujecie szalone jeżdżąco-latające konstrukcje. Każda plansza będzie wymagała coraz bardziej pomysłowych pojazdów, które pozwolą pokonać drogę z punktu A do punktu B. Łapcie młotki w rękę i do dzieła. Świński król czeka na swoje jajka!

Bubble Witch Saga 2

Bubble Witch Saga 2 to mobilny następca znanej z Facebooka gry. Waszym zadaniem będzie uwolnienie świata od złych duchów ukrytych w bąbelkach, które zawisły nad całą krainą. Będziecie sterować młodą adeptką magii, która rzuca swoje zaklęcia i rozbija unoszące się kolorowe pęcherzyki. Trafienie w grupę w jednym kolorze strąca ją całą. Jeżeli przy tym uda wam się oderwać inną grupę od reszty, ona także spadnie do czekających na ziemi gotujących się kociołków. Do pomocy będziecie mieli magicznego kota i pająki, które potrafią odbijać na swoich pajęczynach bąbelki, dzięki czemu jesteście w stanie zdobyć jeszcze więcej punktów. Każda kolejna plansza będzie wprowadzała coraz bardziej skomplikowane i urozmaicone konstrukcje z kolorowych kulek do rozbicia, zmuszając was do silniejszego wytężania umysłu.

Where's my Water

Na koniec zostawiliśmy Where's my Water od Disneya. Tym razem czeka was zabawa w hydraulika z udziałem dużej ilości wody. W grze poznacie sympatycznego krokodyla Swampiego, który mieszka ukryty głęboko w miejskich kanałach. Jego największym marzeniem jest wzięcie porządnej kąpieli. Niestety doskwiera mu ciągły brak wody, wywołany szkodami w sieci kanalizacyjnej. Przed wami stanie zadanie doprowadzenia wody do prysznica Swampiego, co wymagać będzie od was nie lada pomysłowości.

Jest wiele sposobów jak to zrobić. Stojący na drodze piasek będziecie mogli usunąć ruchem palca, a niektóre elementy mechaniczne poruszycie silnikami wprawiając je w ruch strumieniem wody. Nieraz będziecie musieli odkręcić kurek i trafić strugą w inną rurę, która doprowadzi ciecz do celu. Na planszy znajdują się także gumowe kaczki do kąpieli, które są dodatkowym wyzwaniem do zdobycia. Czasem będzie naprawdę ciężko, z jednej strony upolować je wszystkie, a z drugiej doprowadzić wciąż wystarczającą ilość wody do wanny Swampiego. Załóżcie więc kalosze i przygotujcie się na mokrą robotę.
Wszystkie te gry są na ogół proste i intuicyjne w obsłudze. Jednocześnie każdy kolejny poziom łamigłówek zwiększa ich stopień skomplikowania i będzie wymagał od was jeszcze większej pomysłowości, by je rozwiązać. Dzięki temu, z początku proste gry nie znudzą się wam łatwo i zapewnią wiele miłej, niezobowiązującej rozrywki niezależnie od waszego wieku. Dodatkowym atutem jest to, że nie wymagają one poświęcania im wielu godzin. Często wystarczy kilka minut, aby przejść poziom. Zawsze możecie powrócić do danej planszy i spróbować zdobyć więcej punktów szukając lepszego rozwiązania.


Źródło do tytułowego obrazka: http://www.filmpolski.pl
pokaż wszystkieTop gry online
 • Gry na przeglądarkę
 • Gry do pobrania
 • Gry na facebooku
 • 3D
 • Fun
 • Gry akcji
 • Manager
 • RPG
 • Samochodowe
 • Sportowe
 • Strategiczne
 • Strzelanki
 • Symulacje
 • Azja
 • Epoka kamienia
 • Fantasy
 • Farma
 • Inne
 • Kosmos
 • Mafia