Najgorętsze zapowiedzi gier na 2015

01.01.2015 o godzinie 18:00 napisane przez Agnieszka Hornstein w CiekawostkiOverwatchHunt: Horrors of the Gilded Ag

Zastanawiacie się co dobrego przyniesie nowy rok? My też! Dlatego postanowiliśmy zrobić całkiem spory research, żeby dowiedzieć się przy jakich świeżych grach będziecie mogli w przyjemny i ciekawy sposób spędzać długie godziny swojego życia. Miejmy nadzieję, że każda z tych gierek trafi w wasze ręce jeszcze przed najbliższym Sylwestrem, czyli za mniej niż 12 miesięcy. Przedstawiamy zatem wspaniałą 10-tkę. Przed wami lista tytułów, których na pewno nie chcecie przegapić w 2015.

Overwatch

Podobno jaka pierwsza wymieniona w Top 10 gra, taki cały rok. Bez chwili wahania i zdobywając się na pełną powagę (a to nie łatwe) możemy w takim razie rozpocząć od Overwatch. Zaprezentowana na ostatnim BlizzConie gierka będzie wybuchową mieszanką team-shootera ze wzbudzającym od kilku lat coraz większe emocje gatunkiem MOBA. Ujawnione światu zaledwie kilka miesięcy temu możliwości strzelanki zrobiły na nas dobre wrażenie. Za co nominujemy Overwatch? Za grafikę, obietnicę grywalności i chwytającą gamera za serce, nawiązującą do klasyków różnorodność postaci.

Hunt: Horrors of the Gilded Age

Horror to cały czas jeszcze niedostatecznie zauważana i doceniana kategoria wśród gier. To jednak oczywiście nie jedyny powód, dla którego trzymamy kciuki za Hunt: Horrors of the Gilded Age. W mrocznym, rozgrywającym się w czasach rewolucji przemysłowej shooterze wcielicie się w rolę łowcy potworów. Prawdziwych potworów. Nie ma szans, że nie pobrudzicie sobie rąk, ale właśnie o to chodzi w tej narracji z Van Helsingowskim przytupem. Dreszczyk emocji na PC i konsole.

Triad Wars

Mocna tematyka i dobre referencje. Dwa silne argumenty, które przemawiają za tym, że Triad Wars zatrzęsie posadami rynku gier w najbliższym sezonie. W Triad Wars przedostaniecie się do samego podziemia chińskich organizacji przestępczych. Wartka akcja, przyjemne elementy beat ‘em up i miód grafika. Za stworzenie tego tytułu zabrały się doświadczone w podobnej tematyce zespoły Square Enix Ltd. i United Front Games. Zgadza się – ci sami ludzie, którzy stoją za sukcesem Sleeping Dogs. Ufacie im? Pierwsza zasada przetrwania w mafii: nie ufaj nikomu. Tak czy inaczej, Triad Wars zapowiada się bardzo obiecująco.

World of Warships

Na morzu nie będzie ciszy, a na horyzoncie nie zobaczycie białej flagi. Dlaczego World of Warships? Bo wszystko wskazuje na to, że Wargaming wzbogaci swoją stajnię o kolejną grywalną produkcję. Mieliście już samoloty i czołgi – teraz czas na okręty. Wojenne MMO zwróćiło naszą uwagę swoim wyglądem, realistycznym klimatem i dbałością o szczegóły historyczne. Nie chwalmy indyka przed niedzielą, czy jak to się tam mówiło, ale może być naprawdę dobrze.

Fortnite

Jak stwierdził Pete Ellis – art director pracującego nad tą survivalową strzelanką zespołu Epic Games, „zombie też mogą być zabawne”. Jak dużo mówi to o rozgrywce w Fortnite? Całkiem sporo. Co prawda wcielając się w rolę kreskówkowych postaci będziecie musieli stawić czoła nie tylko umarlakom, ale wszystkim nieproszonym gościom, których na Ziemię sprowadziła tajemnicza Burza, ale hej – co to dla was? Kibicujemy temu tytułowi, bo nas śmieszy, ma potencjał i... trzeba budować w nim schrony.

H1Z1

O tym jak amerykański sen może przemienić się w koszmar. H1Z1 to najnowsza wersja zombie apokalipsy, która ogarnęła USA i zarazem nazwa wirusa który wyprowadził ludzkość na manowce człowieczeństwa. Mroczne survival MMO spod znaku przeładuj i strzelaj. Do zalet gry mają zaliczać się podobno między innymi inteligentne i przebiegłe zombiaki. Sony to jednak potrafi. Warto też obejrzeć trailer - choćby dla kawałka, który w nim usłyszycie.

Dreadnought

Z przeszłości w przyszłość i z wody w powietrze – wycieczkę Dreadnoughtem (monumentalnych rozmiarów pancerny pojazd lotniczy) sponsoruje wam zespół Yager. To właśnie na walkach takich zbrojnych kolosów w przestworzach z międzyplanetarnym konfliktem w tle skupia się większość rozgrywki. Futurystyczna produkcja przeznaczona na PC. Za co chwalimy? Za to, że duże jest piękne. Za to, że nigdy nie zrobimy licencji pilota a wirtualne przejęcie sterów maszyn z przyszłości zapowiada się całkiem ekscytująco.  

Heroes of the Storm

Przed MOBA-mi naprawdę nie uciekniecie. Jeszcze nie w tym sezonie. Przesialiśmy dla was pokaźne liczby gier z tego gatunku, żeby wyłowić jeszcze jakąś (oprócz Gigantic) produkcję, która może wybić się na tle klonów League of Legends i wygląda na to, że się udało. Mechanizm rozgrywki znajomy, ale interesujące postacie i Blizzard w roli wydawcy podgrzewają atmosferę. Pozwólcie, że głos przejmie teraz Jaina Proudmoore (sympatyczna osoba, blondynka, pacyfistka, z zawodu zabójczyni).

Spooky Pop

Bubble shooter, puzzle, gra w kulki – wszyscy wiecie o co chodzi. Ale czy nadal będziecie wiedzieć, jeżeli dodamy do tego elementy gry akcji, lokalną inwazję duchów i uzbrojonych w lasery bohaterów? Spooky Pop zwinnie wymyka się sztywnym ramom kategorii i dlatego zwrócił naszą uwagę. Co więcej, za sznurki pociąga tu zespół Supercell (Clash of Clans, Hay Day). Powiedzmy sobie szczerze: w swoim oczekiwaniu na tę gierkę nie będziecie sami.

Gigantic

Za szansą na powodzenie tej gry z gatunku Multiplayer Online Battle Arena przemawia co najmniej jeden gigantyczny argument. W tej kolorowej, komiksowej produkcji fantasy do klasycznej walki pomiędzy dwoma drużynami swoje przysłowiowe 3 grosze postanowił wtrącić ogromny, obdarzony unikalnymi właściwościami strażnik – i tak po każdej ze stron. Im więcej nieprzywidywalności tym lepsza zabawa! Jesteśmy bardzo ciekawi co z tego wszystkiego wyniknie.
pokaż wszystkieTop gry online
 • Gry na przeglądarkę
 • Gry do pobrania
 • Gry na facebooku
 • 3D
 • Fun
 • Gry akcji
 • Manager
 • RPG
 • Samochodowe
 • Sportowe
 • Strategiczne
 • Strzelanki
 • Symulacje
 • Azja
 • Epoka kamienia
 • Fantasy
 • Farma
 • Inne
 • Kosmos
 • Mafia