Pomoc
 • Rodzaje gier

  Gry przeglądarkowe

  Termin ten wywodzi się z angielskiego „browser-based game“ i oznacza gry, w które gra się bezpośrednio w oknie przeglądarki internetowej. Konieczna jest uprzednia rejestracja oraz późniejsze zalogowanie się przy użyciu wybranego loginu i hasła, nie jest jednak konieczne pobieranie ani instalacja dodatkowego oprogramowania. W gry przeglądarkowe można więc grać z dowolnego miejsca na świecie, w tym celu wystarczy tylko komputer z dostępem do internetu. Gry te charakteryzują się ogólną dostępnością, nierzadko w jednej grze można spotkać tysiące graczy jednocześnie, a gracz nie musi być zalogowany do gry, by akcja w niej toczyła się dalej.

 • Gry do pobrania

  Bazujące na dodatkowym programie client gry do pobrania są również grami online. W odróżnieniu od gier na przeglądarkę konieczne jest pobranie oraz instalacja specjalnego programu klient, za pomocą którego można następnie zalogować się i połączyć z serwerem gry. W ten sposób tysiące graczy ma dostęp do gry, w te gry można jednak właściwie grać jedynie z własnego komputera, na którym zainstalowany jest client. Plik do pobrania może znacznie różnić się wielkością, w zależności od rodzaju gry, zastosowanej grafiki i technologii.

 • Kategorie

  Gry strategiczne

  Przeglądarkowe strategie to gry, w których wymagany jest strategiczny i taktyczny zmysł. Celem jest objęcie właściwej taktyki, tak by w możliwie najszybszym czasie wyeliminować przeciwników. Większość z nich określana jest terminem strategii czasu rzeczywistego, czyli RTS. W takich grach jednocześnie działają tysiące zarejestrowanych graczy, co przyczynia się do większej złożoności procesów i wymaga szybkiej reakcji wynikającej z presji czasu. W grach strategicznych gracze na ogół dokładnie muszą przemyśleć każdy kolejny krok, od podjętych decyzji zależy przyszłość w grze.

 • Gry RPG

  Gry z kategorii RPG znajdą się zarówno wśród gier browserowych jak i gier do pobrania. Przenoszą one graczy do wymyślonej rzeczywistości, często utrzymanej w klimatach fantasy, w której wciela się on w jedną z wybranych postaci. Dzięki temu gracze mają możliwość rozwijania wybranego przez siebie bohatera, ulepszając jego skille i podnosząc poziom doświadczenia. Złożone opcje personalizacji oraz dobranie wyposażenia, lub nawet systemy housingu pozwalają maksymalnie dopasować obraną postać do gracza. Niekiedy można również wybrać więcej niż jedną postać w grze, by wraz znią podejmować kolejne zadania w grze, walczyć z wrogami i zbierać potężne itemy.

 • Gry symulacyjne

  W grach z kategorii symulacje gracze mają możliwość przeżywania wirtualnie wybranego przez siebie wycinku rzeczywistości. Można więc wcielić się w hodowcę kwiatów, farmera, wędkarza lub burmistrza czy managera lotniska. Na ogół kolorowe i proste w obsłudze przeglądarkowe gry symulacyjne wiernie odzwierciedlają rzeczywiste życie. W wielu z nich symulowane jest zwykłe życie, dzięki czemu można stworzyć swoiste wirtualne alter ego i prowadzić podwójne życie. Nierzadko wśród innych graczy tego gatunku gier można znaleźć innych pasjonatów danego temtu, którzy dzielą z nami konkretną pasję.

 • Sport

  W kategorii browserowe gry sportowe znajdą się gry, które przenoszą gracza do wirtualnej scenerii wybranej przez siebie dziedziny sportowej, a więc na boisko do koszykówki, lodowisko, murawę, pole golfowe czy tor wyścigowy. Niemalże każda dziedzina sportowa ma swoje przełożenie na gry online, tak więc fani sportowych rozgrywek z pewnością znajdą wśród gier online coś dla siebie. Często gracz ma możliwość zdecydowania, czy woli samodzielnie biegać za piłką po piłkarskiej murawie, czy też woli wcielić się w rolę sportowego managera, który zamiast ćwiczeń fizycznych preferuje szukanie sponsorów i kupowanie nowych zawodników.

 • Fun

  Gry przeglądarkowe z dziedziny fun są dość obszerną kategorią, jednak główną jej cechą jest zabawa podczas gry. Dzięki temu gracze chętnie logują się do gry, by codziennie zażyć dawki dobrej zabawy i w rozrywkowy sposób spędzić wolny czas. Tutaj nie zawsze wymagane są wybitne umiejętności, czy strategiczny kunszt, w grach z kategorii fun chodzi przede wszystkim o zabawę. Nierzadko w grach takich rozbudowane są funkcje społecznościowe, tak by móc dzielić zabawę z nowo poznanymi w grze znajomymi i przyjaciółmi.

 • Gry akcji

  Jak sama nazwa wskazuje gry przeglądarkowe lub do pobrania, które znajdują się w kategorii gier akcji nie są dla graczy o słabych nerwach. Producenci takich gier dbają o wartką akcję i dynamikę rozgrywki, by żaden gracz nie mógł znaleźć chwili na nudę. Gry akcji wymagają koncentracji i nierzadko również zręczności by pokonać zwycięsko wszystkie wyzwania. Nie ma tu czasu na długie przemyślanie strategiczne, kiedy do walki stają na przeciw siebie tysiące graczy. Czy to w kosmicznych sceneriach, za starami statków kosmicznych, czy na morzu, czy w fantastycznych krainach, nacisk na przygodę, akcję i PvP jest bardzo duży.

 • Gry wyścigowe

  Gry wyścigowe przenoszą gracza za stery własnego bolidu Formuły 1 lub innego auta wyścigowego, by mógł stanąć w szranki z innymi graczami na krętych torach wyścigowych. Wymagana jest zwinność, szybkość i wprawa w pokonywaniu krętych torów i przeszkód na drodze, ale także umiejętności analityczne i odrobina strategicznego zmysłu. Potężny zastrzyk adrenaliny z pewnością przyciągnie wszystkich fanów szybkiej jazdy i spalonych opon. Nierzadko w takich grach można również mieć możliwość majsterkowania nad własnych wyścigowym autem w wirtualnym garżu gry wyścigowej.

 • Gry shooter

  W tej kategorii znajdują się głównie gry do pobrania, co wynika z wyższych wymagań systemowych strzelanek. W tych grach celem jest wszystko co się porusza i nie należy do własnej drużyny, pożądane jest więc celne oko, jak również zręczność i mnóstwo sprytu. Nierzadko shootery osadzone są w realiach przyszłości, gracze mają więc do dyspozycji zaawansowaną technologicznie broń laserową i inne wybuchowe gadżety oraz pojazdy. W zależności od perspektywy, z jakiej gracz obserwuje wirtualną rzeczywistość rozróżniane są shootery pierwszo- i trzecioosobowe. Często strzelanki są dość krwawymi i brutalnymi grami, ważne są więc ograniczenia wiekowe.

 • 3D

  Wśród gier do pobrania trójwymiarowa grafika jest właściwe standardem, wśród gier browserowych nie jest ona jednak aż tak rozpowszechniona. W osobnej kategorii gier 3D zebrane są więc gry na przeglądarkę w których wirtualny świat przedstawiony jest w trójwymiarowej perspektywie. Ciekawa grafika jest więc dopełnieniem ciekawej gry, z której dzięki trójwymiarowej animacji gracz czerpie jeszcze większą satysfakcję z rozrywki.